Na pátek 29. září 2017 vyhlašuji pro naše gymnázium den ředitelského volna.

Mgr. Irena Volkovinská

Milí studenti,

čas prázdnin, malin, meruněk a volných dnů je za námi a my už se těšíme na vaši zvídavost. V pondělí 4. září začínáte dvěma třídnickými hodinami. Psací potřeby a přezutí s sebou.

Nové studenty 1. ročníku bude jejich třídní učitelka Mgr. Gabriela Macková očekávat v 7.50 hod. před hlavním vchodem do budovy školy. První den dostanete také učebnice, proto vás žádám, abyste měli s sebou nejen přezutí a psací potřeby, ale také přiměřeně velký batoh, do kterého si knihy uložíte.

Těšíme se na vás všechny a přejeme úspěšný školní rok!

M. Halíková

S nástupem od 1. září 2017 nabízíme pracovní pozici ve vlastní školní jídelně pro jednu kuchařku, nebo pomocnou kuchařku.

Pracovní doba pouze ve všední dny od 6.15 do 14.45 hod.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na následujícím telefonním čísle: 732 877 175 (vedoucí jídelny pí Jitka Pavlovičová).

Milí studenti,

až do 3. září 2017 máte možnost si užívat zasloužené prázdninové volno. Všichni vám přejeme, abyste se svým časem naložili dle vlastních snů a strávili krásné slunečné dny bezva aktivitami. Jak jistě tušíte, nejen mačkáním klávesnice je člověk živ, a tak hurá do přírody, po hradech a zámcích, za kulturou... vždyť víte, že se vám to bude do mnohé výuky hodit :-).

Vážení kolegové,

i Vám přejeme klidnou mysl v průběhu zasloužené dovolené a těšíme se s Vámi na viděnou dne 28. srpna 2017. Od 9.00 proběhne školení BOZP.

Vedení školy

Dne 29. června 2017 byli ve společenském sále tachovské Mže vyhodnoceni nejlepší žáci a studenti zdejších škol. Za Gymnázium, Tachov byli za své vynikající výsledky ve vědomostních a sportovních soutěžích oceněni následující žáci:

Anna Rosalie Fiume z 1. r.

Eliška Zítková z 1. r.

Přemysl Michalička z 2. r.

Jan Jirmus ze 3.A

Lucie Kovářová ze 3.A

Veronika Voltrová ze 3.B

Tereza Hladíková ze 4. r.

Zároveň jsme za naši školu vybrali dva nejlepší studenty, kteří převzali od pana starosty Stručka také finanční odměnu:

za nižší gymnázium:

Petr Procházka z 2. r.

za vyšší gymnázium:

Jan Jirmus ze 3.A

Všem výše uvedeným studentům děkujeme za příkladnou reprezentaci gymnázia.

Dvě naše studentky se probojovaly ve svých kategoriích do celostátního kola Mladého zahrádkáře.

Za nižší gymnázium nás reprezentovala Eliška Zítková (1. ročník), za vyšší Tereza Hladíková (4. ročník). Tereza svou reprezentaci ukončila 8. místem v celkovém republikovém žebříčku. Oběma studentkám děkujeme za skvělé výkony a blahopřejeme!

Tereza Hladíková, která se cílevědomě věnuje biologii i mimo povinnou výuku, se zúčastnila možnosti vypracovat esej na téma "Genetika v roce 2030". Její práce byla profesorem Přírodovědecké fakulty UK Janem Černým vyhodnocena jako nejlepší a byla otištěna v časopise Vesmír.

Citujeme Terezu, která mj. napsala:

"Myslím, že by v budoucnu bylo přínosné nechat si přečíst svoji genetickou informaci, protože bych zjistila, co jsem zdědila od svých předků, jestli se mám obávat dědičných onemocnění, či jaké je riziko, že moje děti mohou mít nějaké poruchy. Dokonce bych mohla zjistit, odkud moji předkové pocházeli."

"Na druhou stranu je pravdou, že někdy je lepší nevědět, neboť to, co zjistím, mě může ovlivnit po zbytek života. Někteří lidé nápor pravdy nemusí snést..."

"Vyvstanou otázky typu: V jakých případech a do jaké míry bychom měli zasahovat do genomu? nebo Je správné hrát si takhle na Boha?"

Vážení zákonní zástupci nově přijatých žáků,

dovoluji si připomenout informační schůzku, která se koná dne 20. 6. 2017 od 16.00 v budově našeho gymnázia.

Psací potřeby s sebou.

Těšíme na setkání s Vámi.

M. Halíková

Důležité informace pro zákonné zástupce žáků stravovaných v jídelně při Gymnáziu, Tachov

Vážení rodiče,

na 30. 6. 2017 a na 4. 9. 2017 jsou centrálně všem žákům obědy ODHLÁŠENY. Pokud si na tyto dva dny chcete pro dítě oběd objednat, využijte box nebo telefonní číslo 374 722 595 – a to nejpozději do 29. 6. 2017. Na pozdější objednávky už nebudeme moci brát zřetel.

Zároveň Vám oznamujeme, že se od 1. 9. 2017 navyšuje cena za obědy, a to následovně:

a) žáci 1. ročníku:            29 Kč/oběd

b) žáci 2.-6. ročníku        31 Kč/oběd

Ty z Vás, kteří používají pro platbu svolení k inkasu a sporožiro, žádáme o dostatečné navýšení limitu Vašeho účtu.

Za stravovací pavilon: J. Pavlovičová

Milí maturanti,

dne 29. května 2017 se uskuteční slavnostní zahájení vašich ústních maturit. Žádáme vás, abyste se všichni dostavili do školy ve společenském úboru v 7.30 hod. Budete mj. jednotlivě představeni předsedkyni maturitní komise.

Přejeme vám vykročení tou správnou nohou a dostatek rozvahy.