Milí uchazeči,

všechny testy již máme opraveny, v průběhu tohoto týdne budeme rozesílat výsledky na vámi uvedené e-maily.

Dne 25. 2. 2019 se můžete zúčastnit neplaceného rozboru těchto testů od 14.30 hod. (český jazyk), od 15.40 (matematika); přezutí s sebou.

Pokud máte zájem pouze o své řešení a zadání, můžete si ho na gymnáziu vyzvednout kdykoliv od úterý 26. 2., bude je mít v kanceláři paní hospodářka.

Mgr. M. Halíková

Milí uchazeči,

na všechny přihlášené (event. i nepřihlášené, které určitě zapojíme také) se těšíme na 8. hodinu ranní.

Nezapomeňte: přezůvky, psací a rýsovací potřeby, svačinu, pití a dostatek odhodlání podat prima výkon!

S ohledem na nevlídné počasí vás budeme již před osmou hodinou vpouštět do vestibulu gymnázia, dokud se všem nepodaří zdolat mnohé závěje a dopravit se k nám do Tachova.

Psát budete od 8.30 (po úvodních pokynech), najíte se o velké přestávce, ukončení zkoušek předpokládáme v 11.15 hod.

Strach nechte doma - zatím se opravdu jedná o zkoušku NANEČISTO!

Výsledková listina:

nižší gymnázium

1. místo Jiří Novotný, 2. r.

2. místo Jaroslav Šroub, 2. r.

3. místo Jakub Lazorka, 2. r.

vyšší gymnázium

1. místo Jan Jirmus, 5.A

2. místo Kateřina Moravcová, 6. r.

3. místo Eliška Lukejová, 6. r.

V okresním kole dne 20. 2. 2019 nás bude reprezentovat Jiří, Jarda, Honza a Eliška.

Budeme vám držet palce!

Zároveň děkujeme za výraznou pomoc při organizaci obou kol, na které se podíleli studenti 4. r. - Marek Čepičan, Jindřich Roubal, Petr Procházka - a studenti 2. ročníku Michal Buchta a Jakub Lazorka.

Upozorňujeme, že v záložce UCHAZEČ byl zveřejněn dokument Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020.

V brzké době vložíme formulář pro přihlašování žáků 7. ročníku ZŠ do přípravných kurzů z českého jazyka a matematiky.

M. Halíková

nabízíme žákům 7. tříd ZŠ, aby si vyzkoušeli přijímací zkoušky nanečisto. Cermat zpřístupnil středním školám letošní ilustrační přijímací testy z matematiky a českého jazyka. Jejich výsledky podléhají utajení do 8. 2. 2019.

Pokud chcete, aby si Vaše děti testy vyzkoušely se všemi náležitostmi oficiálních zkoušek, přiveďte je k nám na gymnázium:

v pondělí 4. února 2019 v 8.00 hod. Přezůvky, svačinu, psací a rýsovací potřeby s sebou. V 8.30 test z matematiky (70 min.), od 10.00 test z českého jazyka (60 min.). Po celou dobu přebíráme za děti odpovědnost. Ukončení předpokládáme přibližně v 11.15 hod.

Účastí na testování se nezavazujete k podání přihlášky na naši školu. Jedná se o zkušenost, která by mohla v budoucnosti dětem pomoci. Výsledky testů budou žákům rozeslány e-mailem po 17. únoru 2019 (tzn. po jarních prázdninách).

Vážení zákonní zástupci,

z důvodu poruchy systému Bakaláři musela být žákům 1. ročníku vygenerována nová přístupová hesla. Dnes je všichni přítomní dostali v písemné podobě. Staré heslo tedy pozbývá platnosti.

Děkujeme za pochopení.

Vážení kolegové, milí studenti,

přejeme Vám všem pohodové a šťastné vánoční svátky a do nového roku 2019 především dostatek pevného zdraví, úsměvů na rtech a pocitu spokojenosti.

Irena Volkovinská

Michaela Halíková

17. prosince 2018 hostila Plzeň 87 týmů středoškoláků z celé republiky, kteří se zapojili do finálového klání soutěže Co víš o energetice? Za naše Gymnázium, Tachov soutěžily tři studentky 5.B: Kateřina Ditrichová, Karolína Kovácsová a Karolína Rubantová.

Jejich úspěch s velkou gratulací rádi zveřejňujeme - obsadily 4. místo v republice.

Moc děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Am 22. November sind wir mit unserer Klasse aus Tschechien ausgereist und haben die Stadt Weiden in Deutschland besucht. Aber das, was auf uns wirklich gewartet hat, war das Elly-Heuss-Mädchengymnasium.

Das Wetter hat uns nicht so herzlich begrüßt, aber die Mädchen und die Lehrer doch. Wir haben neue Freunde/innen kennengelernt und haben viele Spiele gespielt (mit Hilfe von Sprachanimatoren Hanka und Alfons aus Tandem). Die Mädchen haben für uns etwas kleines gebacken und damit haben sie uns große Freude gemacht, weil wir alle sehr hungrig waren.

Außerdem hat uns auch der Bürgermeister Kurt Seggewiß im Rathaus begrüßt und hat uns etwas über die Historie von Weiden erzählt. Nach dem Mittagessen wurden wir in ein Paar Gruppen für eine Stadtraylle geteilt und haben Aufgaben gelöst. Bevor wir in die Familien gegangen sind, hat uns der Chemielehrer ein Paar Experimente gezeigt. Einige von uns sind nachher Bowling spielen gegangen.

Am nächsten Morgen haben wir uns alle wieder versammelt und sind zusammen nach Regensburg gefahren. Dort haben wir ein sehr schönes Schloss besucht. Nach der Besichtigung mussten wir uns verabschieden und sind wieder in unser Heimatland zurückgereist. Wir hatten viel Spaß, aber einige von uns hat jedoch dieser Ausflug zum Kentniss gebracht, wie sehr wir unsere Muttersprache lieben.

- V. Chejnovská, M. Dokoupilová und R. Fiume