Informace k zájezdu Po stopách renesance:
Vzhledem k aktuální situaci v Itálii není možné zrealizovat zájezd v původním termínu (30. 3. - 4. 4. 2020). Po jednání s cestovní agenturou byl termín zájezdu posunut na červen 2020, abychom se vyhnuli storno poplatkům a abychom se zájezdu nemuseli vzdát úplně. Pokud by se v květnu jevila cesta do Itálie ještě stále i jen trochu riziková, zájezd by byl zrušen.

Zúčastnil/a ses přijímacích zkoušek nanečisto u nás na gymnáziu? Chceš se dovědět, jaké bylo správné řešení zadaných otázek?

Přijď v úterý 25. února 2020 ve 14.30 k nám do školy a zkus si s našimi vyučujícími hodinu českého jazyka a hodinu matematiky! Rádi ti vysvětlíme nejasnosti, ukážeme ti, jak zdárně testem procházet.

Lekce trvající 120 min. je bezplatná; psací potřeby a přezutí s sebou.

24. leden 2020 proběhl na našem gymnáziu ve znamení matematických dovedností - uskutečnilo se školní kolo Pythagoriády, kterého se zúčastnilo 38 studentů z obou prvních ročníků. Následující studenti obsadili tři nejvyšší příčky:

1. místo

Eliška Sieberová, 13 bodů, (1.B)

2. místo

Doang Trung Kien, 12 bodů, (1.B)

3. místo

Ondřej Šmejkal, 11 bodů, (1.B)

K medailovým pozicím blahopřejeme a všem děkujeme za účast.

Za předmětovou komisi matematiky

Mgr. Renáta Koubková

Okresního kola matematické olympiády pro žáky nižšího gymnázia se zúčastnilo jen 8 vyvolených. Tachovské gymnázium zastupovali Hana Jelínková a Adam Fliegel, oba ze 2. ročníku šestiletého cyklu. Se ztrátou pouhého jednoho bodu od výsledku vítěze obsadil 2. místo Adam, a zajistil si tak postup do krajského kola.

Oběma studentům děkujeme za odhodlání reprezentovat naše gymnázium a Adamovi přejeme bystrou mysl do krajského boje.

M. Halíková

Studentka maturitního ročníku Bára Holátová se zúčastnila okresního kola olympiády v českém jazyce, které se konalo ve Stříbře, a obsadila 3. místo.

Vzhledem k tomu, že bylo její bodové ohodnocení jen o 3 body nižší než výsledek vítěze, zajistila si svým výkonem účast v krajském kole.

Blahopřejeme k úspěchu a držíme palce do krajského kola.

M. Halíková

Student maturitního ročníku Jan Jirmus opět zabodoval!

V rámci prvního kola lingvistické olympiády se umístil na 112. pozici z 2232 zúčastněných. Mohl se tedy pokusit o řešení dalšího kola, v němž už byly střední školy zastoupeny jen 208 studenty s nejlepšími bodovými zisky. Celorepublikové kolo se konalo na Karlově univerzitě v Praze a za Moravu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Honza je v tuto chvíli na 37. místě v republice z již zmíněných 208. Svým bodovým ohodnocením si zajistil postup do úzkého výběru 50 studentů, kteří budou řešit poslední zadání lingvistické olympiády v průběhu dubna.

Honzovi ke skvělému výsledku moc blahopřejeme a pevně věříme, že si ve velmi vypjatém předmaturitním pololetí najde čas na nejvyšší kolo republikové soutěže a na reprezentaci Tachova.

M. Halíková

V rozmezí 3. března až 7. dubna 2020 budou na našem gymnáziu probíhat přípravné kurzy k přijímacím zkouškám určené žákům 7. tříd ZŠ.

Bude se jednat o procvičení látky českého jazyka a matematiky.

Podrobné informace a přihlášku ke stažení naleznete na těchto stránkách v záložce UCHAZEČ.

Ve stejné záložce pod nadpisem Přijímací řízení byla také zveřejněna Kritéria pro přijetí do 1. ročníku školního roku 2020/2021.

Mgr. Irena Volkovinská

ředitelka školy

Minulé úterý proběhlo v tachovském DDM Mraveniště okresní kolo dějepisné olympiády. Soutěž byla nazvána Dlouhé století se loučí, neboť jejím ústředním tématem je doba mezi lety 1880 - 1920. Poprvé se v tomto školním roce mohli zapojit nejen žáci ZŠ a v našem případě 1. a 2. ročníku, ale díky nově vytvořené druhé kategorii dostali šanci i studenti starší.

V okresním kole se nakonec sešlo v první kategorii více než dvacet žáků z různých škol bývalého tachovského okresu, ve druhé kategorii pak soutěžili studenti z tachovského a stříbrského gymnázia.
S hrdostí mohu říct, že naši studenti reprezentovali skutečně výborně - v I. kategorii skončila Eliška Sieberová z 1.B na třetím místě. Její výkon byl výborný a obdiv si zaslouží nejen za poctivou přípravu na soutěž, ale i za to, že se prosadila v konkurenci žáků většinou o rok starších.

I v II. kategorii jsme díky studentům 5. ročníku slavili úspěch, a to dokonce dvojnásobný. Na třetím místě skončil Marek Čepičan. Zlato získal Petr Procházka. Stal se tak vítězem okresního kola a reprezentantem školy i celého okresu v kole krajském.

Osobně nejen vítězům, ale všem účastníkům olympiády moc děkuji za jejich přípravu a výkony. Vítězům navíc děkuji za velkou radost, kterou mi udělali, a za další motivaci do práce.
Iva Váchová

nabízíme žákům 7. tříd ZŠ, aby si vyzkoušeli přijímací zkoušky nanečisto. Cermat zpřístupní středním školám letošní ilustrační přijímací testy z matematiky a českého jazyka. Jejich výsledky budou podléhat utajení.

Pokud chcete, aby si Vaše děti testy vyzkoušely se všemi náležitostmi oficiálních zkoušek, přiveďte je k nám na gymnázium:

ve čtvrtek 6. února 2019 v 8.00 hod. Přezůvky, svačinu, psací a rýsovací potřeby s sebou. V 8.30 test z matematiky (70 min.), od 10.00 test z českého jazyka (60 min.). Po celou dobu přebíráme za děti odpovědnost. Ukončení předpokládáme přibližně v 11.15 hod.

Účastí na testování se nezavazujete k podání přihlášky na naši školu. Jedná se o zkušenost, která by mohla v budoucnosti dětem pomoci. Výsledky testů budou žákům rozeslány e-mailem.