Attachments:
Download this file (Zákonným zástupcům.PDF)Zákonným zástupcům

Jsme šestileté všeobecné gymnázium, takže k nám můžeš přijít studovat po ukončení sedmé třídy základní školy. To je veliká výhoda. Odejít na gympl už po páté třídě je dost brzy. Po devítce už to zase nemá tolik smysl.

Šest let je zkrátka akorát.

Zároveň jsme menší školou rodinného typu a všichni naši učitelé, kteří se ti budou věnovat, jsou aprobovaní, tzn. že mají odpovídající vzdělání pro výuku všech předmětů.

Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019 byla zveřejněna dne 31. 1. 2018.

Na našem gymnáziu funguje Demokratický studentský parlament.

Říkáme mu DeMent. Každá třída má možnost zvolit si do něj svého zástupce.

DeMent prosazuje zájmy studentů a učí je vzájemné diskusi.

• Každý rok DeMent pořádá Školní akademii
    u příležitosti 17. listopadu, Mezinárodního dne studentstva. Každá třída si připraví vystoupení,
    se kterým se pak prezentuje.
  • Školní parlament taky organizuje různé tematicky zaměřené dny (Barevný den, Halloween apod.).
  • Starší studenti jezdí na exkurzi do Prahy, kde navštíví skutečný Parlament České republiky.

Důvodů, proč si nás vybrat, je vážně dost. Všechno se nám sem zdaleka nevejde.

Přihlas se k odběru novinek, ať se dozvíš ještě víc.

• Díky naší školní Wi-Fi můžeš být on-line na svém smartphonu nebo tabletu. K dispozici máš taky školní kopírku a tiskárnu.
  • Nemusíš si dělat hlavu se sháněním učebnicPůjčíme ti je každý rok za rozumný poplatek.
  • Každý den máš na výběr ze dvou jídel v naší jídelně. A je to blízko, stojí hned vedle školy. Aktuální jídelníček najdeš vždy na našem webu.

Připravili jsme pro tebe spoustu kulturních i sportovních akcí.

Určitě si vybereš.

• Hned v prváku vyjedeš na seznamovací kurz týmové spolupráce (tzv. Go kurz). Poznáš nové spolužáky a učitele.
  • Ve třeťáku můžeš zajet na hory. Čeká tě lyžařský výcvikový kurz.
  • Každý rok jezdíme do zahraničí. Poznej s námi Španělsko, Británii nebo třeba Německo.
  • Celých šest let s námi můžeš jezdit několikrát za rok do Západočeského divadla v Chebu.
  • Pořádáme taky akce pro veřejnost. (Výstava hub, Pohádkový les apod.) Přidej se a získáš nové zkušenosti.
  • Zkus taky některý z našich kroužků. Nabízíme třeba španělštinu, ruštinu nebo chemická praktika.