Dne 24. května byla zveřejněna kritéria 2. kola přijímacího řízení. Kritéria ke stažení v Dokumentech. Přihlášky přineste ředitelce školy nejpozději do 3. června 2019.

Dny otevřených dveří:

11. prosince 2018 od 15.00 do 17.00 hod.

21. února 2019 od 15.00 do 17.00 hod.

Po telefonické domluvě je možná prohlídka školy kdykoliv.

Soutěžní den pro žáky 7. ročníků ZŠ: 22. února 2019 od 9.00 do 12.00 hod.

Odevzdání přihlášky ke vzdělávání nejpozději do 1. března 2019. Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám – český jazyk, matematika – v průběhu konce února, března a začátku dubna 2019.

Konkrétní informace budou zveřejněny zde v lednu 2019.

Přijímací zkoušky z M a Čj nanečisto dne 4. února 2019

Vážení zákonní zástupci,

nabízíme žákům 7. tříd ZŠ, aby si vyzkoušeli přijímací zkoušky nanečisto. Cermat zpřístupnil středním školám letošní ilustrační přijímací testy z matematiky a českého jazyka. Jejich výsledky podléhají utajení do 8. 2. 2019.

Pokud chcete, aby si Vaše děti testy vyzkoušely se všemi náležitostmi oficiálních zkoušek, přiveďte je k nám na gymnázium: v pondělí 4. února 2019 v 8.00 hod. Přezůvky, svačinu, psací a rýsovací potřeby s sebou. V 8.30 test z matematiky (70 min.), od 10.00 test z českého jazyka (60 min.). Po celou dobu přebíráme za děti odpovědnost. Ukončení předpokládáme přibližně v 11.15 hod.

Účastí na testování se nezavazujete k podání přihlášky na naši školu. Jedná se o zkušenost, která by mohla v budoucnosti dětem pomoci. Výsledky testů budou žákům rozeslány e-mailem po 17. únoru 2019.

M. Halíková

Attachments:
Download this file (leták přední strana - logo 2019-20 2.pdf)Leták pro uchazeče

Jsme šestileté všeobecné gymnázium, takže k nám můžeš přijít studovat po ukončení sedmé třídy základní školy. To je veliká výhoda. Odejít na gympl už po páté třídě je dost brzy. Po devítce už to zase nemá tolik smysl.

Šest let je zkrátka akorát.

Zároveň jsme menší školou rodinného typu a všichni naši učitelé, kteří se ti budou věnovat, jsou aprobovaní, tzn. že mají odpovídající vzdělání pro výuku všech předmětů.

Na našem gymnáziu funguje Demokratický studentský parlament.

Říkáme mu DeMent. Každá třída má možnost zvolit si do něj svého zástupce.

DeMent prosazuje zájmy studentů a učí je vzájemné diskusi.

• Každý rok DeMent pořádá Školní akademii
    u příležitosti 17. listopadu, Mezinárodního dne studentstva. Každá třída si připraví vystoupení,
    se kterým se pak prezentuje.
  • Školní parlament taky organizuje různé tematicky zaměřené dny (Barevný den, Halloween apod.).
  • Starší studenti jezdí na exkurzi do Prahy, kde navštíví skutečný Parlament České republiky.

Důvodů, proč si nás vybrat, je vážně dost. Všechno se nám sem zdaleka nevejde.

Přihlas se k odběru novinek, ať se dozvíš ještě víc.

• Díky naší školní Wi-Fi můžeš být on-line na svém smartphonu nebo tabletu. K dispozici máš taky školní kopírku a tiskárnu.
  • Nemusíš si dělat hlavu se sháněním učebnicPůjčíme ti je každý rok za rozumný poplatek.
  • Každý den máš na výběr ze dvou jídel v naší jídelně. A je to blízko, stojí hned vedle školy. Aktuální jídelníček najdeš vždy na našem webu.

Připravili jsme pro tebe spoustu kulturních i sportovních akcí.

Určitě si vybereš.

• Hned v prváku vyjedeš na seznamovací kurz týmové spolupráce (tzv. Go kurz). Poznáš nové spolužáky a učitele.
  • Ve třeťáku můžeš zajet na hory. Čeká tě lyžařský výcvikový kurz.
  • Každý rok jezdíme do zahraničí. Poznej s námi Španělsko, Británii nebo třeba Německo.
  • Celých šest let s námi můžeš jezdit několikrát za rok do Západočeského divadla v Chebu.
  • Pořádáme taky akce pro veřejnost. (Výstava hub, Pohádkový les apod.) Přidej se a získáš nové zkušenosti.
  • Zkus taky některý z našich kroužků. Nabízíme třeba španělštinu, ruštinu nebo chemická praktika.