Aktuality

Milí uchazeči,

o kurzy k přijímacím zkouškám je dostatečný zájem, proto budou od pondělí 4. 3. 2019 otevřeny.

 

14.30-15.30 matematika

15.40-16.40 český jazyk

 

Nezapomeňte vzít s sebou přezůvky, svačinu, psací a rýsovací potřeby.

 

M. Halíková

 

Zveme všechny zvídavé sedmáky k nám na gymnázium - pořádáme pro vás Soutěžní den, při němž se zúčastníte několika workshopů a budete se moci začlenit mezi naše studenty, kteří si pro vás připravili soutěžní aktivity. Čekají na vás i drobné odměny...

 

Pokud máš chuť strávit dopoledne na gymplu, přijď v 9 hodin (ukončení kolem 12. hodiny), vezmi s sebou přezůvky, svačinu a psací potřeby.

Doufáme, že tě nezklameme a že se ti u nás bude líbit.

 

M. Halíková

 

Pokud máte chuť si zavzpomínat na léta strávená na tachovském gymnáziu nebo byste byli rádi, kdyby tuto školu studovaly Vaše ratolesti, přijďte dnes 21. 2. 2019 mezi 15. a 17. hodinou mezi nás. Rádi Vám současnou podobu školy ukážeme a zodpovíme Vaše otázky.

 

Provázet Vás budou naši současní studenti, kteří se už těší na zájem veřejnosti.

 

Tak přijďte!

Znalosti a dovednosti našich studentů byly oceněny následujícím umístěním v okresním kole různých olympiád:

Olympiáda v německém jazyce

vyšší kategorie:

1. místo Rosalie Fiume (3. r.)

2. místo Zdeněk Scharnagl (4. r.)

Blahopřejeme k úspěchu a držíme Rosalii palce, protože bude mít možnost účastnit se krajského klání.

 

Olympiáda v českém jazyce

nižší kategorie:

3. místo Aneta Vavřičková (1. r.)

Také Anetě přejeme štěstí, neboť postoupila do krajského kola.

 

Děkujeme i všem dalším účastníkům okresních kol za jejich chuť reprezentovat svoji školu.

 

Naše studentka Veronika Voltrová (5.B) opět potvrdila, že má mnohé znalosti a dovednosti, které je třeba uplatnit v soutěži Mladý zahrádkář. V současné době již úspěšně prošla všemi nižšími koly a čeká ji reprezentace v kole republikovém.

Moc blahopřejeme a držíme palce do finále.

Obě první místa - v nižší i vyšší kategorii - okresního kola zeměpisné olympiády obsadili studenti Gymnázia, Tachov.

Moc blahopřejeme Janu Jirmusovi (5.A) a Jiřímu Novotnému (2. r.), kteří tak získali možnost předvést své znalosti a dovednosti v kole krajském.

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Milí uchazeči,

všechny testy již máme opraveny, v průběhu tohoto týdne budeme rozesílat výsledky na vámi uvedené e-maily.

Dne 25. 2. 2019 se můžete zúčastnit neplaceného rozboru těchto testů od 14.30 hod. (český jazyk), od 15.40 (matematika); přezutí s sebou.

Pokud máte zájem pouze o své řešení a zadání, můžete si ho na gymnáziu vyzvednout kdykoliv od úterý 26. 2., bude je mít v kanceláři paní hospodářka. 

 

Mgr. M. Halíková

Milí uchazeči,

 

na všechny přihlášené (event. i nepřihlášené, které určitě zapojíme také) se těšíme na 8. hodinu ranní. 

Nezapomeňte: přezůvky, psací a rýsovací potřeby, svačinu, pití a dostatek odhodlání podat prima výkon!

S ohledem na nevlídné počasí vás budeme již před osmou hodinou vpouštět do vestibulu gymnázia, dokud se všem nepodaří zdolat mnohé závěje a dopravit se k nám do Tachova.

 

Psát budete od 8.30 (po úvodních pokynech), najíte se o velké přestávce, ukončení zkoušek předpokládáme v 11.15 hod.

 

Strach nechte doma - zatím se opravdu jedná o zkoušku NANEČISTO!

 

M. Halíková

Výsledková listina:

nižší gymnázium

1. místo Jiří Novotný, 2. r.

2. místo Jaroslav Šroub, 2. r.

3. místo Jakub Lazorka, 2. r.

 

vyšší gymnázium

1. místo Jan Jirmus, 5.A

2. místo Kateřina Moravcová, 6. r.

3. místo Eliška Lukejová, 6. r.

 

V okresním kole dne 20. 2. 2019 nás bude reprezentovat Jiří, Jarda, Honza a Eliška.

Budeme vám držet palce!

 

Zároveň děkujeme za výraznou pomoc při organizaci obou kol, na které se podíleli studenti 4. r. - Marek Čepičan, Jindřich Roubal, Petr Procházka - a studenti 2. ročníku Michal Buchta a Jakub Lazorka.