S nápadem udělat správnou věc a darovat peníze na dobročinnou organizaci přišli již vloni žáci současného šestého ročníku. Bohužel chvíli trvalo, než se celá akce dala do pohybu, a proto byl projekt zrealizován až letos. Pod svá křídla si ho vzal školní Demokratický parlament (DeMent) a to především jeho vedení - Kristýna Kovácsová a Ludvík Jüthner.

"Nebylo snadné peníze vybrat, protože nebyli všichni tak ochotní, jak jsme původně očekávali. Z tohoto důvodu jsme museli trochu pozměnit plány a místo adopce holčičky z Indie, na kterou by se peníze musely vybírat každý následující rok, jsme se rozhodli darovat finance jiné organizaci. Lékaři bez hranic byli jasná volba, často je o nich slyšet a dělají správnou věc. Naši studenti je podpořili částkou 1 200 Kč." řekla Kristýna. Druhou polovinu vybrané částky - tedy také 1 200 Kč - darovala škola místnímu majiteli záchranné stanice Karlu Bobálovi. Ten je využije na nákup vakcín pro nemocná zvířata.

A vzhledem k tomu, že my na Gymnáziu, Tachov víme, že si máme pomáhat, darovali studenti 6.A celou částku 5 500 Kč, kterou získali dražbou na svém maturitním plese, tachovskému psímu útulku U Šmudliny. V dobrých akcích chceme i nadále pokračovat.

Děkujeme všem, kteří přispěli.

Eliška Dokoupilová (5. ročník šestiletého studia)