V únoru 2015 opět navštíví žáci tachovského gymnázia divadelní představení v anglickém jazyce, které bude uvedeno v pražském Salesiánském divadle.

Naposledy jsme takové představení navštívili v říjnu 2014, kdy jsme zhlédli slavný příběh o Frankensteinovi. Tehdy byl sraz na vlakovém nádraží v 6.15 - krušné ráno. Postupem času se prvotně rozespalé nevrlé obličeje všech 25 studentů změnily, objevily se v nich známky nadšení, zvědavosti a především dobré nálady. Jedeme přeci do Prahy!

Do hlavního města jsme dorazili krátce před polednem. Zvolna jsme si prošli Václavské náměstí, zastavili jsme se na oběd nebo navštívili některý z mnoha obchůdků. Po srazu na stanici metra Můstek jsme se společně přesunuli na Kobyliské náměstí, kde jsme dostali do ruky každý svoji vstupenku. Byli jsme mile překvapeni místy v 1. řadě! Odtud nám nic neuteče.

Představení pomalu začalo, studenti naší školy byli chvilkami chtě nechtě zapojeni do hry. Úroveň jazyka nebyla obtížná, snadno jsme porozuměli. Na pódiu vystupovali čtyři herci, scény byly občas legrační, v závěru však z díla sálala osamělost a nepochopení hlavního hrdiny - monstra, které stvořil Frankenstein. Cítila jsem v díle autorky Mary Shelleyové tragiku romantického hrdiny - vyvrhele společnosti. Byla to bytost, kterou pro její vzhled nikdo nechtěl přijmout.

Po skončení představení jsem se ptala svých spolužáků na jejich dojmy a pocity. Hodnocení představení bylo kladné, moc se nám líbilo. Důkazem byl hlasitý smích i hrobové ticho během hry.

Odpoledním vlakem jsme odjeli zpátky do Tachova. Anglické divadlo se stalo nezapomenutelným zážitkem. Jsem moc ráda, že jsem necítila jazykovou bariéru. Hororový román Frankenstein neboli moderní Prométheus si každopádně musím přečíst.

Návštěvu divadelních představení v anglickém jazyce všem ostatním studentům vřele doporučuji. Zájemci o únorovou cestu do Prahy se musí domluvit s vyučujícími anglického jazyka.

Eliška Dokoupilová (5. ročník šestiletého studia)