Pokud jste uvedeného krásného nedělního odpoledne nelenili a zavítali k nám na gymnázium, měli jste možnost si prohlédnout 202 druhů čerstvě nasbíraných a pečlivě roztříděných hub. Víc jak 120 návštěvníků z řad tachovské veřejnosti mohlo také ochutnat z nabízených houbových dobrot pana Jiřího Pošmury, mykologa, který společně se svou manželkou a dcerou dával záruku profesionálního přístupu k vystaveným exemplářům a produktům.

Celou akci již několik let organizuje náš biolog Mgr. P. Křížek, který dokáže motivovat i své žáky, aby běhali po lesích a houby v neuvěřitelně pestré skladbě na výstavu sehnali :-). Ostatně je celkem povzbuzující, jak se plní košík, když můžete sbírat "kdejakou jedůvku". Zároveň panu učiteli velmi aktivně pomáhala jeho bývalá studentka - dnes již vyučující na Základní škole Zárečná - Mgr. K. Šollarová.

Následující den byly houby připraveny coby učební pomůcky nejen pro naše studenty, ale předvedly se v plné kráse také žákům ze ZŠ Kostelní a žákům z Domažlicka, kteří na výstavu zavítali.

Všem zapojeným a obětavým pedagogům, studentům i panu Pošmurovi patří náš dík.