V pátek 14. 11. 2014 proběhla akce, kterou na gymnáziu zcela samostatně organizují studenti školy - především zástupci Demokratického studentského parlamentu.

Spolupráce probíhá na úrovni všech ročníků, skvěle dochází k zapojení i těch nejmladších, kteří jsou s námi ve škole teprve dva měsíce. Program je pravidelně zaměřen také na připomenutí všech důležitých událostí, které v minulosti utvářely české dějiny a týkaly se studentstva.

Letošní akademie byla poprvé ve své 14leté historii výjimečná tím, že jsme po dohodě se studenty přizvali několik hostů, kteří měli možnost posoudit studentské výstupy. Někteří dokonce zasedli v pětičlenné porotě, jejímž úkolem bylo zhodnotit vystoupení jednotlivých tříd a určit pořadí.

Závěrečné konstatování: moderátorská dvojice Nikol Kapitánová a Míra Kiprý si zcela podmanili publikum spontánními i naučenými dialogy, tanečními kreacemi, ba i kouzelnickým číslem. Niky a Mirku, byli jste opravdu skvělí! Jednotlivé třídy překvapily nejen humorně pojatými hudebními, tanečními a divadelními projevy, ale také vlastní tvorbou. A třešnička na dortu ochuceném diváckými slzami smíchu, výbuchy veselí a nadskakováním na sedadle: video třídy 5.A, v němž Jakub Abraham v roli hostitele a Daniel Klinka coby jeho nepřehlédnutelný host pořadu Prostřeno naprosto předčili veškerá naše očekávání! Dámy a pánové, klobouk dolů a za skvělé tři hodiny zábavy velký dík.

Hlavní cena: jeden den exkurze navíc: 5.A; druhé místo 4. ročník; třetí místo 1.A a 1.B.

Děkujeme všem třídám, protože celkový dojem byl úžasný, děkujeme organizátorům v čele se studenty: Eliška Dokoupilová, Kristýna Kovácsová, Ludvík Jütner (všichni z 5.B) a děkujeme hostům i divákům za jedinečnou atmosféru.

Mgr. Michaela Halíková